Menu
Obec Chlebičov
ObecChlebičov

Den sportu a zdraví

První podzimní akcí u nás v Chlebičově byl Den sportu a zdraví s tradičním během O chlebičovský věnec. Akci, která proběhla 19. září, zorganizovala Komise pro kulturu, vzdělávání a sport obce Chlebičov.

Závod odstartoval ve 13 hodin a tím také začala celá událost. Na trať se postavili všichni ti, kteří se předem zaregistrovali, ale také všichni ostatní, kteří přišli a zrovna chtěli závodit. „Začínali jsme dětskými kategoriemi – malé děti běžely 100 m, větší kolem 500. Ženy se postavily na okruh dlouhý zhruba 1,5 km a v hlavní mužské kategorii se závodilo na trati dlouhé kolem 3 km, která vedla okolo  obce. Kromě běhání byly připraveny ukázky dalších zajímavých sportovních aktivit – mezitím, než pořadatelé připravili výsledkové listiny, se představily Mažoretky Ladies, po vyhlášení vítězů proběhla ukázka a workshop s názvem Fotbal bez limitu, což je freestyle fotbal plný triků s míčem, následovala parkurová show a workshop skupiny Freerun Prajzská. Pro děti bylo připraveno malování na obličej, skákací hrad, koloběžky, šlapací autíčka a jiná vozítka, pro všechny občerstvení a třeba fotokoutek. Přes ne právě příznivé počasí se v parku v Chlebičově sešlo velké množství sportovců i diváků, dokonce se – díky závodníkům z Polska – jednalo o akci mezinárodní.

Gratulujeme všem, kdo se umístili na stupních vítězů, ale i ostatním, kteří se postavili na start a – bez ohledu na pořadí – zvítězili!

Datum vložení: 19. 9. 2021 10:31
Datum poslední aktualizace: 4. 10. 2021 10:38
Autor: Správce Webu